Ürün Nasıl Yüklenir & Nasıl Satış Yapılır

Sanal Mağaza Ürün Yükleme İşlememi Öncelikle Ürünler Sayfasına Girin Yeni Ekle Butonuna Tıklayın

1.png

ile işaretli alanlar (*) zorunlu alanlardır. Diye Belirtilmiştir Sizde Mümkün Oldukça Alanları Daha Fazlasını Doldurmaya Gayret Gösterin Satışın Temel Kuralı Daha Fazala Bilgi ve Kaliteli resimlerdir.

2.png

Şimdi Sayfaları Açarak Ürün bilgilerini Gireceğiz Ürün İsim* ve Referans* Kodunu her an gibi bir yazılı,sayılı gibi bir kod yazabilirsiniz unutmayalım ki * ile belitilen alanlar zorunludur doladurunuz  Eğer elinizde barkodları girebilirsiniz. barkodlarınız yok ise bu EAN-13 veya JAN barkod ve UPC  kodlarını boş bırakabilirsiniz boş bırakırsanız sistem EAN-13 veya JAN barkod ve UPC kodlarını kendi üretir.

3.png

Kısa açıklama kısmı ufak ürünle alakalı bir şeyler yazabilirsiniz ürün ismi geçen bir kısa açıklama google de sizin yukarı çıkmanızı sağlar uzun açıklama zorunludur. ürün açıklamaları ölçüler ve ürün detayı açıklayan anlaşılır şekilde yazmanız müşteri soru işaretlerini ortadan kaldırır ve müşterinin alışveriş yapmasını sağlar. Etiketler kısmını Virgül ayırarak giriniz tabiki isteğe bağlıdır.

4.png

Satış Fiyatını zorunludur. eğer ürünlerinizi toptan fiyat olarak satıyorsanız toptan fiyatı giriniz miktar başına birim fiyatı adetini yazınız örneğin 5 üründen sonra indirim yapmasın gibi -, Özel fiyat indirim yapmanıza olanak sağlar indirim fiyatı , indirim başlangıç tarihi ve indirim bitiş tarihini isteğe bağlı girebilirsiniz


5.png

Arama motoru optimizasyonu  Google de üst sıralara çıkmanız için mükemmel bir alandır meta başlığı ve meta açıklamayı kendiniz yazabilirsiniz yazmak istemsseniz boş bıraktığınızda sistem metaları kendi oluşturur. Url dostu kısmını dokunmanıza gerek yok sistem kendi oluşturacaktır


6.png

7.png

Resim Ekleme işlemi, resim yazısı başlıkta yazdığınız ürün ismi olarak görünür ayrı ayrı resim yazısı yazmak isterseniz isteğe bağlı yazabilirsiniz bu resim yazısı google görseller kısmında görünür. Resim eklemek için butonu tıklayın.

8.png

Resim Ekledikten sonra Yükleme Butonuna Tıklayın.

9.png10.png

Özellikler kısmında özellikleri seçerek detaylar kısmında fitreler müşterinin sizi kolayca bulmasını ve alışverişi hızlandırır

11.png12.png

Miktarlar kısmında sadece miktar kısmını doladurmanız yeterli olacaktır.

13.png

Kategoriler ürünlerinizin en önemli alanı ürünlerinizle alakalı kategorileri seçiniz ve  varsayılan kategoriyi seçin varsayılan kategori seçmeniz google merchant center reklamlar için önemlidir Tiklad 'ın diğer sitelerden farkı birden fazla kategori seçilebilmesidir.

14.png15.png

Ek Kargo fiyatı girmek isterseniz nakliye maliyetine fiyat girebilirsiniz.

16.png

Eğer Burada Tedarikçi markanız kayıtlı Değilse Diğer şıkkı Seçebilirsiniz

17.png

Seçmeli ürün kombinasyonu müşterilerinizin beden, ayakkabı, model vb. gibi seçim yapmasına olanak tanır. ve firmanızın yükünü alır hemen yeni kombinasyon ekle butonuna tıklayın.

18.png

Karşınıza bir pencere açılacak örneğin ayakkabı niteliğini seçtiniz ve ardından ayakkabı değerini seçiniz.

19.png

Değeri seçtikten sonra  Ekle Butonuna tıklayın

20.png

33 numarayı seçtik açılan pencereyi aşağıya kaydırın miktarı girin. Fotoğrafı isteğe bağlı seçebilirsiniz  ve varsayılan  kombinasyon olun kısmını tıklayın ve ardından gönder butonunu tıklayın bu sayede 33 numaralı kombinasyon eklenmiş olacaktır. EAN , UPC , Tarihi boş bırakınız sistem otomatik kendi oluşturacaktır. 2. ci 35 numaralı kombinasyon için Aşağıdaki resimde belirttik.

21.png22.png23.png24.png25.png

Yeni hesap oluştur

Kayıtlı bir hesabım var
Bunun yerine giriş yap   veya Şifre sıfırla